MASÁŽE

Klasická masáž

Masáž s využíva pri udržiavaní a podpore zdravia ako prevencia, pri liečení chorôb pohybového systému, pri ochoreniach tráviaceho systému, nervového systému, pri stavoch dlhodobého znehybnenia, svalovej únave, pri ochoreniach dýchacích ciest /uvoľňovanie medzirebr. Svalov/

 

Prieme účinky masáže sa prejavujú:

 

– zvýšením prekrvenia, zlepšením vstrebávania edémov, výtokov a krvných výronov

– zrýchleným odstraňovania látok vyvolávajúcich únavu, zlepšením výživy svalov,

– zlepšením toku miazgy /lymfy/, zlepšením svalovej činnosti

– zvýšenie alebo zníženie svalového napätia

– zvýšením sekrécie potných žliaz a normalizáciou napätia kože

 

Výsledkom týchto zmien je zlepšenie činnosti tkanív a zníženie bolesti. Dráždením svalových nervových zakončení sa zlepšuje výživa svalov, čo je najdôležitejší účinok klasickej masáže.

Medová masáž

Je metóda, pri ktorej sa odstraňujú z tela usadeniny, ktoré sa nahromadili v tkanivách napr. Z potravín, liekov,… a telo sa ich nevie dostatočne vlastnými vylučovacími orgánmi zbaviť.

 

Vylučovacie orgány /obličky, pečeň, pľúca, pokožka/ nestíhajú vylučovať toxíny z tela a to sa prejavuje príznakmi ako senná nádcha, zápaly dutín, vyrážky, výtoky, infekcie močových ciest, znižuje sa imunita a to vyvoláva moderné autoimunitné choroby ako chronický únavový syndróm, zimné depresie, plesňové choroby.

Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele.

 

Medová masáž je veľmi príjemná, uvoľňujúca a zároveň pôsobí ako peeling, zjemňuje a hydratuje pokožku.

Dornova metóda

Dornova metóda je šetrná manuálna terapia, ktorou sa môžu liečiť onemocnenia a obtiaže spojené s pohybovým aparátom. Pre svoju jednoduchosť, bezpečnosť a účinnosť je táto metóda stále obľúbenejšia a vyhľadávanejšia. Dochádza pri nej k uvoľneniu blokád a bolestí v problematických partiách – prevažne okolo chrbtice, bedrových kĺbov, kolien, členkov a ramien. Lieči problémy so skoliózou, veľmi úspešne vyrovnáva rozdielnu dĺžku dolných končatín a tým napravuje celkovú statiku tela.

Breussova masáž

Je to jemná masáž chrbtice, ktorá pomáha uvolniť tlak a napätie vo svaloch v oblasti chrbtice. Regeneruje a vyživuje medzistavcové platničky, čím sa vyrieši široké spektrum zdravotných problémov. Súčasne je to i príjemná energetická a relaxačná masáž. Posunuté bedrové alebo hrudné stavce môžu byť často bezbolestne uvedené do správnej polohy. Ako olejček sa používa ľubovník.

Reflexná masáž chodidiel

Je veľmi účinná metóda netradičnej starostlivosti o človeka, jedna z mnohých metód alternatívnej medicíny, ktorej cieľom je podporiť návrat do stavu rovnováhy.

V uvoľnenom tele krv prúdi bez prekážok, takže sú všade privádzané živiny i kyslík.

Masáž nôh je skvelá príležitosť dostať telo do rovnováhy s dostatočným obehom životnej energie.

 

Reflexná terapia je metóda, pri ktorej sa vyvíja tlak na určité body tela.

Pôsobenie na reflexné zóny je energetickým pôsobením, ktoré spôsobuje uvoľnenie, harmonizáciu, je veľmi príjemná, hadí sa dobre k ošetreniu chorôb vyvolaných stresom.

 

Psychosomatické ochorenia sú, bohužiaľ, v tejto dobe veľmi rozšírené. Telo a duša sú tak úzko prepojené, že je často ťažko rozpoznať, či negatívny psychický stav viedol k určitému ochoreniu, alebo či nepríjemné symptómy choroby vyvolali duševný stav, kedy sa úplne poddávame a prepadáme do depresívnej nálady.

Lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž, v porovnaní s klasickou masážou, vám môže pripadať ako hladkanie. Je to preto, že pri tomto druhu masáže sa stimuluje lymfatický systém, celá sieť lymfatických vlásočníc, väčších lymfatických ciev a lymfatických uzlín. Jemnou masážou, robenou v pomalom rytme, sa zabezpečuje priaznivé odvádzanie prebytočnej tekutiny z tkanív vášho tela a zároveň sa udržiava v pohotovosti a v dobrom stave váš imunitný systém. Manuálnou lymfodrenážou sa tak môže predchádzať opuchom spôsobeným nedostatočnou činnosťou lymfatického systému, môže sa do určitej miery zmierňovať celulitída a priaznivo ovplyvňovať aj váš celkový zdravotný stav.

 

Jemné hmaty lymfodrenáže udržiavajú plynulé odvádzanie lymfy do krvného obehu,  a tým, okrem iného, zabraňujú aj bolestiam a opuchom dolných končatín.

Masáž lávovými kameňmi

Masáž prevádzaná pomocou teplých lávových kameňov. Technika, v ktorej sa strieda ručná masáž a masáž kameňmi, ktoré sú zohriate na 40 až 50 stupňov. Teplo prestupujúce do hĺbky organizmu má blahodárny účinok na krvný obeh, lymfatický obeh, bunkový metabolizmus a prekrvenie v miestach pôsobenia.

 

Dochádza k svalovému uvoľneniu, odbúravaniu stresu, nespavosti, zníženie menštruačných bolestí, problémov s trávením a studených nôch.